""Sobsan"a ödəniş olunub olunmadığını biz açıqlaya bilmərik"
İyulun 4-də boya istehsal edən “Sobsan” zavodu yanandan sonra iqtisadçılar yanğın zamanı 20 milyon manatlıq ziyanın dəydiyini açıqladılar. Bəs belə böyük yanğınlarda sahibkarlara irihəcmli sığorta ödənişi edilirmi?
“Azsığorta” ASC-yə bu sualla müraciət edilib: "Hazırda "Sobsan"dakı yanğın zamanı dəyən ziyan rəsmi olaraq hesablanıbmı və bu yanğına görə şirkətə nə qədər ödəniş olunub yaxud olunacaq?"
Bildirilib ki, bu suallara “Sobsan” şirkəti cavab versə, daha uyğun olar: “Çünki sığortalının razılığı olmadan, sığortaçı tərəfindən belə bir açıqlama verilə bilməz”.
Bu il iyulun 5-də Binəqədi rayonu ərazisində yerləşən "Sobsan" boya fabrikində baş vermiş yanğın nəticəsində ilkin hesablamalara görə, təqribən, 3000 kv.m. ərazi yanıb. FHN-in 5 əməkdaşı xəsarət alıb, 4 nəfərə yerində yardım göstərilib, 1 nəfər isə Toksikologiya mərkəzinə yerləşdirilib.