Valyuta hərraclarında satılmış Dolların məbləği açıqlandı
Avqustda valyuta satışı azalıbAzərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondu tərəfindən valyuta hərraclarında 2020-ci ilin avqust ayı ərzində 478 milyon ABŞ dolları məbləğində vəsait satılıb. Bu barədə Marja-ya Fonddan bildirilib.
Qeyd edək ki, Dövlət Neft Fondu tərəfindən valyuta hərraclarında 2020-ci ilin iyul ayı ərzində 515,5 milyon ABŞ dolları məbləğində vəsait satılmışdı. Beləliklə, iyul ayı ilə müqayisədə avqust ayında valyuta satışı 37,5 milyon dollar az olub.
İyun ayı ilə müqayisədə İyulda valyuta satışı 142.3 milyon dollar və ya 38,1% artmışdı.
Qeyd edək ki, Dövlət Neft Fondu tərəfindən yanvar ayı ərzində 300,2 milyon ABŞ dolları, fevral ayı ərzində 543,4 milyon ABŞ dolları, mart ayı ərzində 1 milyard 928,3 milyon ABŞ dolları, aprel ayı ərzində isə 531,1 milyon ABŞ dolları, may ayı ərzində 334 milyon ABŞ dolları, iyun ayı ərzində 373,2 milyon ABŞ dolları, iyul ayı ərzində isə 515,5 milyon ABŞ dolları məbləğində valyuta satılmışdır.